შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1963 წელს დაბადებული გ.გ., განზრახ მკვლელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით, ცხელ კვალზე დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 4-დან 15 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ გ.გ.-მ ბოლნისის რაიონის სოფელ კაზრეთში ნათესავს - 1964 წელს დაბადებულ რ.გ.-ს, ვალის გადაუხდელობის მოტივით, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა და მიიმალა. რ.გ. შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
დადგინდა, რომ რ.გ.-ს ბრალდებულის 7000 აშშ დოლარი ემართა და გადახდას ვერ ახერხებდა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გ.გ., მომხდარიდან რამდენიმე საათში, სოფელ კაზრეთში, საკუთარ საცხოვრებელ სახლში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სსკ-ს 108-ე და 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით.

The officers of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-searching and investigative activities detained G.G. (DoB: 1963) for premeditated murder and illegal purchase, keeping and carrying of firearms. The crime committed by him envisages imprisonment from 4 to 15 years in length.
The investigation established that G.G. fatally wounded by shooting from the automatic firearm his relative R.G. (DoB: 1964) and managed to escape from the scene. R.G. died on the crime scene.
The investigation established that R.G. owed 7000 US dollars to the offender and could not pay.
As a result of operative and investigative activities the law enforcers detained G.G. in several hours after the incident in his own house in the village Kazreti. The police seized the weapon of crime as a material evidence.
The investigation is in progress on the fact of premeditated murder and illegal purchase, keeping and carrying of firearms (Article 108 and parts 2 and 3 of the Article 236 of the Criminal Code of Georgia).