შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1975 წელს დაბადებული ხ.კ., განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და გასაღების ბრალდებით, ფონიჭალის დასახლებაში დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 8-დან 20 წლამდე ვადით ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებული ნარკოტიკულ საშუალებას სისტემატურად ყიდდა. სამართალდამცველებმა, დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, 1 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელზეც დანიშნულია შესაბამისი ექსპერტიზა. პოლიციამ ხ.კ.-ს მიერ გაყიდული 2 შეკვრა ჰეროინი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და გასაღების ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სსკ-ს 260-ე მუხლის მე-4 და მე-6 ნაწილებით.

The officers of the Detectives Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-searching and investigative activities detained Kh. K. (DoB: 1975) in Ponichala settlement for illegal purchase, keeping and realization of drugs.
The investigation established that the offender used to sell drugs systematically. During the search of the house of a detainee the law enforcers seized 1 package of drug which will undergo expertise. Police seized 2 packages of heroin sold by Kk.K as material evidence.
The investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and realization of drugs (parts 4 and 6 of the article 260 of the Criminal Code of Georgia).