შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე, 1991 წელს დაბადებული ს.ბ. ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დააკავეს.
მას ბრალად ედება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „კოკაინის" ,ასევე,ნარკოტიკული საშუალება „მარიხუანას" უკანონო შეძენა-შენახვა.
დანაშაულები 20-წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალდამცველებმა, ბათუმში,ბრალდებულის დროებითი საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკის შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „კოკაინი", ,ასევე, ნარკოტიკული საშუალება „გამომშრალი მარიხუანა" ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

As a result of operational measures and investigative actions, officers of Adjara Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained a citizen of the Republic of Turkey - S.B., born in 1991, on charges of drug trafficking.
The detainee is charged with illegal purchase and storage of a large amount of cocaine and marijuana.
Law enforcement officers seized a large amount of cocaine and dried marijuana as evidence during the personal search of the detainee and the place of temporary residence located in Batumi.