საქართველოს შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა ივანე პაპიაშვილმა და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორმა შალვა კვინიხიძემ მონაწილეობა მიიღეს ავსტრიაში, ქალაქ ვენაში დაგეგმილ ოფიციალურ ვიზიტში, რომელშიც მონაწილეობას იღებდნენ საქართველო-ევროკავშირის სავიზო რეჟიმის ლიბერალიზაციის სამოქმედო გეგმის (VLAP) იმპლემენტაციის პროცესში ჩართული სხვა უწყებებიც - საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტრო და საქართველოს იუსტიციის სამინისტრო.
ავსტრიის რესპუბლიკაში შეხვედრები შედგა ფედერალურ შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და ევროპის, ინტეგრაციის და საგარეო საქმეთა ფედერალურ სამინისტროში, სადაც სტუმრები გენერალურმა მდივანმა, მიხაელ ლინჰარტმა მიიღო.
შსს-ს წარმომადგენლებმა ავსტრიელ კოლეგებს გააცნეს სამართალდამცავ უწყებაში გატარებული რეფორმები, მიღწევები და სამომავლო გეგმები ტრანსასაზღვრო და ქვეყნის შიგნით ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის, საერთაშორისო საპოლიციო თანამშრომლობის, ადამიანის უფლებების დაცვის, მიგრაციის და სხვა მიმართულებების შესახებ.

The director of the Central Criminal Police Department of the MIA, Mr. Ivane Papiashvili and the director of the International Relations Department of the MIA, Mr. Shalva Kvinikhidze paid an official visit to Vienna, Austria. In the visit also participated representatives from the Ministry of Foreign Affairs of Georgia and the Ministry of Justice of Georgia, involved in the implementation process of the Visa Liberalisation Action Plan (VLAP) between Georgia-EU.
In Austria meetings were held at the Federal Ministry of the Interior and the Federal Ministry for Europe, Integration and Foreign Affairs, where the guest were hosted by the Secretary-General, Mr. Michael Linhart.
The Representatives of the MIA familiarized Austrian colleagues with implemented reforms, achievements and future plans regarding fighting against trans-border and organized crime within the country, international police cooperation, protection of human rights, migration and other directions.