შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის დირექტორი, პოლიციის პოლკოვნიკი ზურაბ ჭაბაშვილი საქართველოში ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის ხელმძღვანელის მოადგილეს, ერიკ ჰიოგს შეხვდა.
შეხვედრაზე სტუმრები სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის სამუშაო სპეციფიკას და საქართველოზე გამავალი სტრატეგიული მილსადენების უსაფრთხოების უზრუნველყოფის მიზნით გატარებულ ღონისძიებებს დეტალურად გაეცნენ.
მხარეებმა შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და ევროკავშირის მისიას შორის არსებული მრავალწლიანი, ნაყოფიერი თანამშრომლობის შესახებ ისაუბრეს და ამ ურთიერთობების გაღრმავებაზე შეთანხმდნენ.

Director of the MIA Strategic Pipelines Protection Department police colonel Zurab Chabashvili met with Deputy Head of the European Union Monitoring Mission (EUMM) in Georgia Erik Hoeeg.
During the meeting visitors were provided with comprehensive information regarding the principles of operations of the MIA Strategic Pipelines Protection Department and the protection measures taken in order to ensure security of the strategic pipelines traversing Georgia.
Sides discussed the long-term fruitful cooperation between the Ministry of Internal Affairs and the EUMM and agreed on deepening relations. .