საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის დირექტორმა გოჩა რატიანმა საქართველოში დიდი ბრიტანეთის ელჩის მოადგილე ჯონ გედესთან გაცნობითი შეხვედრა გამართა. შეხვედრას ასევე ესწრებოდა საქართველოში დიდი ბრიტანეთის ელჩის ყოფილი მოადგილე დაგ მაკმილანი.
შეხვედრაზე მხარეებმა ორმხრივი ურთიერთობების საკითხები განიხილეს და საქართველოსა და დიდ ბრიტანეთს შორის სამართალდამცავ სფეროში ურთიერთობების კიდევ უფრო გაღრმავების პერსპექტივებზე, ასევე სხვა მნიშვნელოვან და პრობლემატურ საკითხებზე ისაუბრეს.
შეხვედრაზე გოჩა რატიანმა დიდი ბრიტანეთის ელჩის ყოფილ მოადგილეს თანამშრომლობისათვის მადლობა გადაუხადა.

Head of Informational-analytical Department Gocha Ratiani held introductory meeting with Deputy Ambassador of Great Britain John Gede. The meeting was also attended by the former Deputy Ambassador of Great Britain Dug Macmilan.
During the meeting sides discussed issues of bilateral relations and prospects for development of co-operation in the law enforcing sphere between the two countries as well as other important and problematic issues.
At the meeting Gocha Ratiani expressed his gratitude towards former deputy ambassador for co-operation.