შინაგან საქმეთა სამინისტროს ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს სსიპ სახელმწიფო ქონების ეროვნული სააგენტოს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის მომსახურების სააგენტოს მთავარი კონსულტანტი თეიმურაზ შალიკიანი ქრთამის აღების ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ თეიმურაზ შალიკიანმა თანამდებობრივი უფლება-მოვალეობების შესრულებისას, თავისი თანამდებობრივი ავტორიტეტის გამოყენებით, ქ. ქუთაისში მდებარე, ყოფილი „საგრენაჟო ქარხნის“ ტერიტორიის (6500 კვ.მ) და მასზე განთავსებული შენობა-ნაგებობების აუქციონის წესით შეძენაში დახმარების სანაცვლოდ, მოქალაქეს ქრთამის სახით 600 000 აშშ დოლარი მოსთხოვა.
სამართალდამცველებმა მიმდინარე წლის 25 თებერვალს თეიმურაზ შალიკიანი იმ დროს დააკავეს, როდესაც მან წინასწარ აიღო მის მიერ ქრთამის სახით მოთხოვნილი თანხის ნაწილი – 70 000 აშშ დოლარი.
გამოძიება ქრთამის აღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 338-ე მუხლის მე-3 ნაწილის ,,ე“ ქვეპუნქტით, რაც 11-დან 15 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

The officers of Anti-corruption Agency of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-searching and investigative activities detained Teimuraz Shalikiani, consultant of Service Agency of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti, subordinated by the Ministry of Economy and Sustainable Development. The mentioned person was detained on the fact of bribery by the law enforcers.
Investigation established that Teimuraz Shalikiani, while fulfilling his duties and by means of misusing his powers, demanded 600 000 USD from the certain citizen in the purchase of 65 000 square meters of land area and buildings located on the territory of the old factory in Kutaisi.
On February 25, law enforcers detained Teimuraz Shalikiani in the moment of accepting part of the demanded bribe in the amount of 70 000 USD.
Investigation is in progress on the fact of bribery, article 338, III part, sub-paragraph F of the Criminal Code of Georgia.