შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის წარმომადგენლები 14 თებერვალს „ევროპის სახლი“-ს საკონფერენციო დარბაზში, აღმოსავლეთ ევროპის პარტნიორობის (PPRD East) პროგრამის ფარგლებში, საინფორმაციო კამპანიის – „ბუნებრივი და ტექნოლოგიური ხასიათის კატასტროფების პრევენცია, მზადყოფნა და რეაგირება“ პრეზენტაციას დაესწრნენ.
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტი აქტიურად იყო ჩართული PPRD East-ის პროგრამაში, რომელიც ოთხი წლის განმავლობაში ხორციელდებოდა. პროგრამის მიზანია მოსახლეობის ცნობიერების ამაღლება კატასტროფების რისკების შემცირების სფეროში და ამ მიმართულებით სხვადასხვა აქტივობის განხორციელება.
შეხვედრაზე პროგრამის ხელმძღვანელმა „ევროპის სახლში“ შეკრებილ სტუმრებს ბოლო წლების განმავლობაში მოსახლეობის ცნობიერების ასამაღლებლად განხორციელებული ღონისძიებების შემაჯამებელი ანგარიში წარუდგინა. ასევე გაიმართა კატასტროფების რისკების შემცირების თემაზე მომზადებული ვიდეორგოლის პრეზენტაცია. სტუმრებს ამავე საკითხებზე მომზადებული ბროშურები და საგანგებო სიტუაციებში მზადყოფნის საოჯახო გზამკვლევები დაურიგდათ.
შეხვედრას შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან ერთად, სხვადასხვა მედია საშუალების, განათლების სამინისტროს, „წითელი ჯვრის“, ასევე, თბილისის სხვადასხვა საჯარო სკოლის დირექტორები და საერთაშორისო ორგანიზაციების: "Save the Children", "UNICEF"-ის და სხვა ორგანიზაციების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

On February 14, at Europe House, representatives of MIA Emergency Situations Management Department attended informational campaign –“Prevention of natural and technological catastrophes, readiness and reaction” organized within the frames of Eastern Europe Partnership program (PPRD East).
Emergency Management Department of the Ministry of Internal Affairs was actively involved in PPRD East program which has been implemented for four years. Aim of the program is to raise awareness among society in the field of catastrophe risk reduction and to hold various activities in this direction.
At the meeting the head of program presented the summarizing report to the assembled guests on activities held in order to raise awareness among public. Within the frames of program special video was presented on reduction of risks of catastrophes. Guests also received special guide books on emergencies and brochures.
The meeting was attended by representatives of media MIA Emergency Situations Management Department, Ministry of Education, “Red Cross” as well as several public school directors and representatives of “Save the Children”, “Uniceff” and other international organizations.