შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის საგამოძიებო-ოპერატიული მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით, 1976 წელს დაბადებული მამუკა ქ. ბათუმში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, მამუკა ქ.-ს კუთვნილი ავტომანქანის ჩხრეკისას, ქარხნული წესით დამზადებული, უცხოური წარმოების, "NORINCO MODEL 213"-ის მოდელის პისტოლეტი და 2 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით).

The officers Investigative-Operative Main Division of the Border Police of MIA as a result of investigative activities detained Mamuka K. (DoB: 1976) for illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition in Batumi.
During the search of the detainee`s vehicle the law enforcers seized factory-built, foreign-made "NORINCO MODEL 213" pistol and 2 cartridges.
The investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of firearms (Article 236, parts II and III of the Criminal Code of Georgia).