შსს-ს შიდა ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ქარელის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1987 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობით მსჯავრის ქვეშ მყოფი თენგიზ ა. ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ბრალდებით ქარელის რაიონში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა თენგიზ ა-ს პირადი ჩხრეკისას „ა-კა-ეს 74“-ის მოდელის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 2 მჭიდი და 56 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 236-ე მუხლის 1-ლი და მე-2 ნაწილებით, რაც 3-დან 5 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

The officers of Kareli police division of Shida Kartli Regional Main Division as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained previously convicted and currently on probationary sentence, Tengiz A. (DoB 1987) for illegal purchase, keeping and carrying of firearm.
During the personal search of the detainee, law enfrcers seized AKC74 automatic weapon with two cartridges and 56 bullets.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and carrying of firearm, article 236, I and II parts which envisages from 3 to 5 years of imprisonment.