შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი, პოლიციის პოლკოვნიკი ივანე პაპიაშვილი, ამავე დეპარტამენტის საერთაშორისო დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის თანამშრომლობის ცენტრის უფროსი, პოლიციის ვიცე-პოლკოვნიკი ლევან ჩიკვაიძე და შსს-ს პოლიციის ატაშე ბელორუსის რესპუბლიკაში, პოლიციის მაიორი გიორგი მოდებაძე ბელორუსელ კოლეგებს შეხვდნენ.
ქართულ დელეგაციას ოფიციალური შეხვედრების დროს ბელორუსის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველმა მოადგილემ, მილიციის გენერალ-მაიორმა ვალენტინ მიხნევიჩმა, საერთაშორისო თანამშრომლობის სამმართველოს უფროსის მოადგილემ, მილიციის პოლკოვნიკმა ალექსანდრ აბლამეიკომ, კრიმინალური მილიციის ოპერატიული-საინფორმაციო საქმეების განყოფილების უფროსმა, მილიციის ვიცე-პოლკოვნიკმა ალექსანდრ პოდგრუშამ, კრიმინალური მილიციის ნარკოკონტროლისა და ტრეფიკინგის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს უფროსმა, მილიციის პოლკოვნიკმა ვასილი ლოსიჩმა, კრიმინალური მილიციის ეკონომიკურ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს უფროსმა, მილიციის პოლკოვნიკმა ედუარდ ნიკიტინმა და კრიმინალური მილიციის სისხლის სამართლის სამძებროს მთავარი სამმართველოს უფროსმა, მილიციის პოლკოვნიკმა ანატოლი საკოვიჩმა უმასპინძლეს.
ვიზიტის მიზანია ორგანიზებული და ნარკოტიკული დანაშაულის, ტერფიკინგის და საერთაშორისო ნარკოტრანზიტის წინააღმდეგ ბრძოლის მიმართულებით საქართველოსა და ბელორუსის რესპუბლიკის სამართალდამცავ ორგანოებს შორის თანამშრომლობის გაღრმავება.

Director of Central Police Department, police colonel Ivane Papiashvili, head of the Service for the Cooperation on Fight against International Crime Levan Chikvaidze and Police Attache in the Republic of Belarus Giorgi Modebadze held meeting with Belarusian colleagues.
During the official meetings Georgian delegation was hosted by the Deputy Minister of Interior of Belarus, Genelar-Major Valentin Mikhnevich, Deputy Head of Division for International Relations, Colonel Aleksandr Ablameinko, head of the operative-information unit of Criminal Police, Vice-colonel Aleksandr Podgrusha, Head of the Main Division for the Drug Control and Fight against Trafficking, Colonel Vasili Losich, Head of the Main Division on the Fight against Economic Crime, Colonel Eduard Nikitin and Head of the Main Division for the Crime Detection of Criminal Police, Colonel Anatoli Sakovick.
Aim of the visit is to intensify cooperation between the law enforcement agencies of Georgia and Belarus in the field of organized and drug crime, human trafficking and International drug trafficking.