შინაგან საქმეთა სამინისტროში ევროკავშირის წევრ სახელმწიფოთა გარე საზღვრებზე თანამშრომლობის ევროპული სააგენტოს (FRONTEX) მიერ ორგანიზებული ესკორტირების ტრენინგის დახურვის ცერემონია გაიმართა. ცერემონიაზე სწავლების მონაწილეებს „FRONTEX“ -ის სერთიფიკატები გადაეცათ.
სწავლება შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში 5 დღის განმავლობაში მიმდინარეობდა და მასში საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის, მიგრაციის დეპარტამენტის და შსს-ს აკადემიის წარმომადგენლები იღებდნენ მონაწილეობას.
სწავლებაზე „FRONTEX“-ის ექსპერტებმა ისეთი საკითხები განიხილეს, როგორიცაა ადამიანის უფლებები, „FRONTEX“-ის რეგულაციები და ქცევის კოდექსი, თვითმფრინავის უსაფრთხოების შემოწმება და სხვა. თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში ტრენინგის ბოლო დღეს პრაქტიკული სწავლება გაიმართა.

At the Ministry of Internal Affairs the closing ceremony for training on escorting, organized by European Agency for the Management of Operational Cooperation at the External Borders of the Member States of the European Union (FRONTEX) was held. During the ceremony, training participants were handed FRONTEX certificates.
Training lasted for 5 days at MIA Academy in which Patrol Police officers, employees of Migration Department and representatives of MIA Academy were involved.
At the training, experts of FRONTEX discussed issues connected with human rights, FRONTEX regulations, code of conduct, inspection of airplane safety and etc. On the final day of the training, practical exercise was held at Tbilisi International Airport.