შეკრების და მანიფესტაციის უფლება წარმოადგენს საქართველოს კონსტიტუციითა და კანონმდებლობით დაცულ უფლებას. საქართველოს ხელისუფლება იცავს და პატივს სცემს ადამიანის უფლებებსა და თავისუფლებებს, მათ შორის, შეკრებისა და მანიფესტაციის უფლებას. სწორედ ამიტომ, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო მზადაა დაიცვას 15 ნოემბერს რუსთაველის გამზირზე დაგეგმილი აქციის მიმდინარეობისას საზოგადოებრივი წესრიგი და აქციის მონაწილეთა უსაფრთხოება.
შეგახსენებთ, რომ საქართველოს კანონმდებლობა ითვალისწინებს შეკრებისა და მანიფესტაციის ჩატარების წესებს და პასუხისმგებლობას კანონის ფარგლებში მანიფესტაციის წარმართვაზე უპირველესად აკისრებს აქციის ორგანიზატორებსა და მონაწილეებს.
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო მაქსიმალურად უზრუნველყოფს, რომ 15 ნოემბერს მანიფესტანტთა უსაფრთხოება იყოს დაცული. შესაბამისად, კანონით მინიჭებული უფლებამოსილების ფარგლებში, სამინისტრო მოახდენს ნებისმიერ სამართალდარღვევაზე დროულ რეაგირებას და არ დაუშვებს შესაძლო პროვოკაციებს.
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო მოუწოდებს აქციის ორგანიზატორებსა და მონაწილეებს, იმოქმედონ მხოლოდ კანონის ფარგლებში და თავის მხრივ, უზრუნველყონ მანიფესტაციის მშვიდობიანად წარმართვა.

The right to assembly and manifestation is one of the basic rights ensured by the Constitution of Georgia and Georgian legislation. Government of Georgia respects and protects basic human right and freedoms, including right to assembly and manifestation. Therefore, Ministry of Internal Affairs of Georgia is dedicated to ensure public safety and security of assembled persons during the rally scheduled for November 15, 2014 at Rustaveli Avenue.
Please, take into account that Georgian legislation envisages rules and regulations of assembly and manifestations and responsibility for ensuring the compliance with the law is upon the organizers and participants of the rally.
Ministry of Internal Affairs of Georgia will undertake all necessary measures to ensure the safety of assembled persons on November 15, 2014. Therefore, Ministry will timely respond to all violations of law within its competence and prevent all possible provocations.
Ministry of Internal Affairs of Georgia calls upon the organizers and participants of the rally to act within the framework of Georgian legislation and ensure peacefulness of assembly within their competence.