შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მეშვიდე განყოფილების და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1977 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ლაშა ი. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, ტაშკენტის ქუჩაზე, ორი ავტომანქანის უკანა საქარე მინები ჩაამტვრია, საიდანაც სალონში შეღწევა მოახერხა და ავტომანქანები გაქურდა. სამართალდამცველებმა ლაშა ი. შემთხვევის ადგილზევე დააკავეს და ნაქურდალი ნივთები ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
დანიშნულია შესაბამისი ექპერტიზები, რომელთა დასრულების შემდეგ, შესაძლებელია, ლაშა ი-ს ბრალი სხვა მსგავს დანაშაულებშიც გამოიკვეთოს. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება ქურდობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „დ“ ქვეპუნქტით).

The officers of Vake-Saburtalo Seventh Unit of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs along with the officers of the Patrol Police Department as a result of immediate operative and investigative activities detained previously convicted Lasha I. (DoB: 1977) for theft.
The investigation established that the detainee in Tashkent str., Tbilisi broke rear windows of two vehicles, managed to get into the passenger compartment and robbed them. The law enforcers detained Shalva I. at the crime scene and seized the stolen items as material evidences.
The relevant expertise is appointed; upon announcing the results of an expertise Shalva I. might be charged on similar crimes as well. The detainees has pleaded guilty.
The investigation is in progress on the fact of theft (Article 177, part III, sub-paragraph “d” of the Criminal Code of Georgia).