შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის სამმართველოს მესამე განყოფილების და ისანი-სამგორის სამმართველოს მესამე განყოფილების თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1990 წელს დაბადებული რევაზ კ. ყაჩაღობისა და თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ რევაზ კ.-მ მიმდინარე წლის 14 მარტს, ღამით, თბილისში, ზანდუკელის ქუჩაზე, ზაზა ც.-ს საცხოვრებელ სახლში უკანონოდ შეაღწია, მართლსაწინააღმდეგო მისაკუთრების მიზნით, ქეთევან ი.-ს ოქროს ბეჭედი, 200 ლარი, 2 ძვირადღირებული მობილური ტელეფონი, 2 ნოუთბუქი, 400 დოლარი და რარიტეტული მედლები ცივი იარაღის მუქარით გასტაცა. მან სახლში მყოფ 5 ადამიანს, მათ შორის, ერთ მცირეწლოვან ბავშვს, ერთ საათზე მეტი დროის განმავლობაში თავისუფლება უკანონოდ აღუკვეთა.
სიტყვიერი და ფიზიკური დაპირისპირებისას, რევაზ კ.-მ ოჯახის უფროსს - ზაზა ც.-ს და მის მეუღლეს - ქეთევან ი.-ს დანით სხეულზე დაზიანებები მიაყენა. ბრალდებულმა, ნაყაჩაღარ ნივთებთან ერთად მიმალვა, მოახერხა. დაჭრილ ცოლ-ქმარს სამედიცინო დახმარება სტაციონარში ჩაუტარდათ, მათი ჯანმრთელობის მდგომარეობა ამ დროისთვის სტაბილურია.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, რევაზ კ. მომხდარიდან რამდენიმე დღეში, თბილისში, ბერი გაბრიელ სალოსის ქუჩაზე დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - 2 დანა და 210 ლარი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება ყაჩაღობისა და თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ფაქტზე მიმდინარეობს (სსკ-ის 179-ე მუხლის მე-3 ნაწილის "გ" ქვეპუნქტით, 143-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "გ" და მე-3 ნაწილის "გ" და "დ" ქვეპუნქტებით).

The officers of the Third Unit of Old Tbilisi Division of Tbilisi Police Department along with the officers of the Third Unit of Isani-Samgori Division of MIA as a result of operative-searching and investigational activities detained Revaz K. (DoB: 1990) on the charges of robbery and unlawful imprisonment.
The investigation established that on March 14, 2016, at night Revaz K. illegally penetrated the house belonging to Zaza Ts. in Zandukeli street, Tbilisi and threatening with a cold arms stole golden ring belonging to Ketevan I. (value of a ring – 200 GEL), 2 expensive mobile phones, notebook (value of a notebook – 400 US dollars) and rare medals. Revaz K. illegally restricted freedom to five persons, including one child. During a verbal and physical confrontation with a criminal body injuries with a knife were inflicted to Zaza Ts. and his spouse Ketevan I. The accused managed to escape with the stolen items. The victims were given medical assistance in the hospital; currently their health conditions is stable.
As a result of operative-searching and investigative activities the law enforcers detained Revaz K. in a few hours in Beri Gabriel Salosi st, Tbilisi. The weapon of a crime - 2 knives and 210 GEL were seized as material evidences. The investigation is in progress on the fact of robbery and unlawful imprisonment (Article 179, part III, sub-clause "c" and Article 143, part II, sub-clause "c" and part III, sub-clause "c" and "d").