შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს და ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, 1997 წელს დაბადებული თენგიზ კ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ალკოჰოლის ზემოქმედების ქვეშ მყოფმა ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 15 ნოემბერს, გამთენიისას, თბილისში, კანდელაკის და ტაშკენტის ქუჩების კვეთაზე, ურთიერთშელაპარაკებისას, 1995 წელს დაბადებულ თენგიზ ფ-ს ცივი იარაღით გულმკერდის არეში მრავლობითი ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი საავადმყოფოში მიყვანისთანავე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

The officers of Tbilisi Police Department and Vake-Saburtalo police division as a result of the jointly held operative-searching activities detained Tengiz K. (DoB 1997) in Tbilisi.
Investigation established that on November 15 detainee, being under the influence of alcohol inflicted multiple injuries with a cold steel in chest area to Tengiz P. (DoB 1995) the incident took place on the crossing of Kandelaki and Budapeshti Streets after the incident detainee fled from the place of crime. The wounded victim died shortly after he was transferred to the hospital.
As a result of the immediate operative activities Tengiz K. was detained several hours later. The weapon of murder was seized by the law enforcers as evidence.