შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს დამნაშავეთა სამყაროს წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს და შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, მთავარ პროკურატურასთან თანამშრომლობით, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, წარსულში სხვადასხვა დანაშაულისთვის ნასამართლევი ოთხი პირი: 1991 წელს დაბადებული ბ.ბ., 1993 წელს დაბადებული ზ.მ., 1985 წელს დაბადებული თ.შ. და 1989 წელს დაბადებული თ.რ., მძევლად ხელში ჩაგდების ბრალდებით, მცხეთაში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა მიმდინარე წლის 22 ნოემბერს, თბილისში, მეტროსადგურ „ახმეტელის თეატრის“ მიმდებარე ტერიტორიაზე, 1984 წელს დაბადებულ ვ.მ.-ს თავისუფლება უკანონოდ აღუკვეთეს, ხელფეხშეკრული ავტომანქანის საბარგულში მოათავსეს და გათავისუფლების სანაცვლოდ, მისი ოჯახის წევრებს 7 000 ლარი მოსთხოვეს.
სამართალდამცველებმა ოთხივე ბრალდებული ცხელ კვალზე, მცხეთის შესასვლელში დააკავეს. პოლიციამ ვ.მ. უვნებლად გაათავისუფლა.
გამოძიება მძევლად ხელში ჩაგდების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 144-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

The officers of the Central Criminal Police Department along with Shida Kartli Police Department and Prosecutor’s Office, as a result of jointly held operative-investigative activities detained previously convicted 4 individuals: B.B. (DoB 1991) Z.M. (DoB 1993) T.Sh. (DoB 1985) and T.R. (DoB 1989) in Mtskheta for taking a hostage.
Investigation established that on November 22, detainees illegally restricted freedom to V.M. (DoB 1984) in vicinities of “Akhmeteli Theatre” metro station. They placed the hostage in the trunck of the vehicle with his hands and legs tied up and demanded 7000 GEL as ransom from the victim’s family.
All of the mentioned persons were taken under arrest as a result of immediate activities nearby Mtskheta. Police managed to release V.M. from illegal custody unharmed.
Investigation is in progress on the fact of taking a hostage, article 144, II part, sub-paragraph A of the Criminal Code.