შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის, შიდა ქართლისა და იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ბოლო პერიოდში ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 5 პირი დააკავეს.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვის, გასაღების, გასაღების მცდელობის, გასაღების მომზადებისა და ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო კულტივირების ბრალდებით სამართალდამცველებმა 1982 წელს დაბადებული შ.ვ., 1996 წელს დაბადებული ი. მ. და უცხო ქვეყნის მოქალაქეები: 2006 წელს დაბადებული დ. ს., 1974 წელს დაბადებული ა.ბ. და 1995 წელს დაბადებული ს.კ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი ბინების ჩხრეკის შედეგად და მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალებები, მათ შორის : „ჰეროინი“, „მეთადონი“, „მარიხუანა“ და ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარე კანაფი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
ასევე ამოღებულია ელექტრო სასწორები და ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 19-260-ე ტერცია, 18-260-ე ტერცია, 265-ე და 273 პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.

As a result of recent operational measures and investigative actions, officers of Adjara, Shida Kartli and Imereti Police Departments of the Ministry of Internal Affairs have arrested 5 persons on drug charges.
Law enforcement officers arrested Sh.V., born in 1982, I. M., born in 1996, and foreign citizens: D. S., born in 2006, A.B., born in 1974, and S.K., born in 1995, on charges of illegal purchase and storage of narcotic drugs in a particularly large amount, sale, attempted sale, preparation of sale, and illegal cultivation of a plant containing narcotic drugs.
Based on the judge's ruling, the police carried out an undercover purchase of drugs and secretly recorded the purchase.
As a result of personal search and search activities held in defendants’ residential homes and the locations indicated by them, law enforcement officers seized various types of narcotics, including "heroin", "methadone", "marijuana" and the drug-containing plant cannabis as evidence.