შინაგან საქმეთა სამინისტროს ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ჯგუფურად ჩადენილი კომერციული მოსყიდვის ფაქტზე შპს „ჯორჯიან უოთერ ენდ ფაუერი“-ს სერვისცენტრის თანამშრომლები – 1978 წელს დაბადებული თემურ ჩერქეზიშვილი და 1979 წელს დაბადებული მამუკა წერეთელი დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებული პირები თბილისში, სასტუმრო „ალრაშიდი“-ს უცხოელ მფლობელს 1100 ლარის სანაცვლოდ სთავაზობდნენ სასტუმროში განთავსებულ წყლის მრიცხველებზე ხარჯვის მონაცემების შეცვლა-შემცირებას.
გამოძიება ჯგუფურად ჩადენილი კომერციული მოსყიდვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 221-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, რაც სასჯელის სახით 4-დან 6 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს). გამოძიებას შსს-ს ანტიკორუფციული სააგენტო აწარმოებს.

The officers of Anti-corruption Agency of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-searching and investigative activities detained employees of “Georgian Water and Powers” Temur Cherkezishvili (DoB 1978) and Mamuka Tsereteli (DoB 1979) for commercial bribery committed in group.
Investigation established that detainees offered foreign citizens and owners of “Alrashid” hotel to reduce the price for water waste by means of manipulations on the water counter. The detainees demanded 1100 GEL for the mentioned favor.
Investigation is in progress of the fact of commercial bribery committed in group, article 221, IV part, sub-paragraph A of the Criminal Code. Investigation is conducted by Anti-corruption Agency of the Ministry of Internal Affairs.