შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს და საპატრულო პოლიციის თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ერთობლივად ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული ირაკლი კ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას 478 აბი ე.წ. ექსტაზი (მდმა), 3,5879 გრ ამფეტამინი და 0,0097 გრ მეტამფეტამინი ამოიღეს. ნარკოლოგიური შემოწმებით ირაკლი კ-ს მარიხუანის და ამფეტამინის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა.

Officers of the Main Division for the fight against illegal circulation of narcotics under Central Criminal Police Department and Tbilisi Main Division of MIA Patrol Police Department as a result of jointly held searching-investigative activities based on operative information detained Irakli K. (DoB 1988) for the illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
The law enforcers seized 478 pills of so clled “Extazi”, 3,5879 gr. Amphetamine and 0,0097 gr. Methamphetamine as a result of searching conducted at the detainees house. Drug test revealed that Irakli.K is the consumer of Marihuana and Amphetamine.