შინაგან საქმეთა მინისტრმა გიორგი მღებრიშვილმა შსს-ს მომსახურების სააგენტოს თანამშრომლებს ახალი დირექტორი - ნიკა გელაშვილი წარუდგინა.
გიორგი მღებრიშვილმა ნიკა გელაშვილს თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა, მასთან სააგენტოს საქმიანობის პრიორიტეტული მიმართულებები განიხილა და დავალებები მისცა.
„მომსახურების სააგენტო შინაგან საქმეთა სამინისტროს ერთ-ერთი წარმატებული დანაყოფია, რომელიც აგერ უკვე მრავალი წელია, ხარისხიან მომსახურებას უწევს როგორც საქართველოს მოქალაქეებს, ასევე, ჩვენი ქვეყნის სტუმრებს. თუმცა, ნებისმიერ სისტემას სჭირდება განახლება. დარწმუნებული ვარ, რომ ახალ თანამდებობას კარგად გაართმევთ თავს და საზოგადოებას ბევრ სიახლეს შესთავაზებთ. მინდა აღვნიშნო, რომ 2017 წელი მომსახურების სააგენტოსთვის მნიშვნელოვანი წელი იქნება. წელს ამოქმედდება მართვის მოწმობის პრაქტიკული გამოცდის ქალაქში გატანის პროექტი, რომელიც ძალიან ფრთხილ მიდგომას და დიდ შრომას მოითხოვს. უნდა გაითვალისწინოთ და გათვალოთ ყველა ნიუანსი, მოსალოდნელი რისკები და შედეგები. მე, ჩემი მხრივ, სრულ მხარდაჭერას აღგითქვამთ,“ - მიმართა ნიკა გელაშვილს გიორგი მღებრიშვილმა.
შს მინისტრმა მომსახურების სააგენტოს ყოფილ დირექტორს, სასაზღვრო პოლიციის უფროსს - დათო ნიკოლეიშვილს გაწეული საქმიანობისთვის მადლობა გადაუხადა და წარმატებები უსურვა.

Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili introduced newly appointed director of the Service Agency – Nika Gelashvili to the staff.
Giorgi Mgebrishvili congratulated Nika Gelashvili with the appointment, instructed him and discussed priority directions and new tasks of the Service Agency.
“Service Agency is one of the successful structural units of the Ministry of Internal Affairs, which provides quality service to the Georgian citizens and to foreigners as well. However, every system needs renovation. I am convinced that you will handle the undertaken tasks successfully and offer many novelties to the public. I would like to underline that 2017 will be an pivotal year for the Service Agency. This year, driver license examination will be held in the real time regime, which requires very subtle approach and huge work. You should take every detail for consideration and take it into account as well as the possible risks and results. I, on my part will fully support you,”-stated Minister of Internal Affairs.
Minister of Internal Affairs expressed his gratitude towards the former head of the Service Agency Dato Nikoleishvili who is currently the head of the Border Police for his service.