შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ხობის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 2 პირი დააკავეს.
დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების, ასევე, ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვისთვის დაკავებული არიან - 1976 წელს დაბადებული ნ.კ. და 1976 წელს დაბადებული ი.გ.
სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებულების პირადი ჩხრეკისას, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით - 200 აბი ნარკოტიკული საშუალება „სუბოქსინი“ და ფსიქოტროპული პრეპარატი „ლირიკა“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით, მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 261-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

As a result of operational measures and investigative actions, officers of Khobi Police Division of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs have arrested 2 persons on charges of drug crimes.
N.K., born in 1976, and I.G., born in 1976, are arrested for illegal purchase and storage of large and especially large amounts of narcotic drugs and psychotropic substances.
During the personal search of those arrested on charges of drug crimes, law enforcement officers seized a particularly large amount of the narcotic drug "Suboxine" and the psychotropic drug "Lyrica" as evidence.
The investigation is ongoing under Article 260, Part 2, Subparagraph "b", Article 3, Subparagraph "a", and Article 261, Part 2, Subparagraph "b" of the Criminal Code of Georgia.