მიმდინარე წლის 2 ოქტომბერს, ქალაქ თბილისის მერიასთან გამართულ აქციაზე, ერთ-ერთი პოლიტიკური პარტიის მერობის კანდიდატმა, ამავე პარტიის წევრებმა და მხარდამჭერებმა მერიის ადმინისტრაციულ შენობაში ძალისმიერი მეთოდების გამოყენებით შეჭრა სცადეს. ამასთან, აქციის მონაწილეებმა გზის სავალი ნაწილი გადაკეტეს, რის შედეგადაც, კოსტავას გამზირზე მოძრაობა პარალიზებული აღმოჩნდა.
საზოგადოებრივი წესრიგისა და უსაფრთხოების დაცვის მიზნით, მერიის მიმდებარე ტერიტორიაზე მობილიზებული იყვნენ შსს-ს საპატრულო პოლიციის და თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლები.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა იმოქმედეს კანონის მოთხოვნათა სრული დაცვით, არაერთგზის მოუწოდეს სამართალდამრღვევებს წესრიგისკენ და გზის საავტომობილო ნაწილის დატოვება მოსთხოვეს, თუმცა აქციის მონაწილეები პოლიციის კანონიერ მოთხოვნებს არ დაემორჩილნენ და სამართლდამცველებს წინააღმდეგობა გაუწიეს. აღნიშნულ ფაქტზე შსს-მ ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 166-ე და 173-ე მუხლებით გათვალისწინებული ქმედებისთვის 6 პირი დააკავა.

On October 2, during the unsanctioned protest rally held in front of Tbilisi City Hall, Major candidate of one of the political parties as well as members of the aforementioned party and supporters attempted to break into the administrative building of Tbilisi City Hall. Patricipants of the protest rally also blocked the road, thus paralyzing the traffic movement on Kostava Avenue.
Officers of Patrol Police and Tbilisi Police Department have been mobilized on the territory of the City Hall for public order and safety reasons.
Representatives of the Ministry of Internal Affairs acted in full compliance of the requirements of law, repeatedly called the violators to preserve order and requested to un-block the road, however, the protesters did not obey to the rightful request and offered resistance to police. Ministry of Internal Affairs detained 6 citizens for the crime envisaged by the Administrative Code of Offences, namely under the article 166 and 173.