შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1966 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ნ.ჯ. ნარკოდანაშაულისთვის ფონიჭალის დასახლებაში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი, ავტომანქანის და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, 62 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელზეც დანიშნულია შესაბამისი ექსპერტიზა.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებული ნარკოტიკულ საშუალებას სისტემატურად ყიდდა. პოლიციამ დაკავებულის მიერ გაყიდული, 8 შეკვრად დაფასოებული ჰეროინი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით და დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 260-ე მუხლის მე-4, მე-5 და მე-6 ნაწილებით).

The officers of the central criminal Police Department as a result of operative-searching and investigative activities detained previously convicted N.J. (DoB 1966) for drug-related crime in Ponitchala.
During the personal search of the detainee and search activities held in his vehicle and house, law enforcers seized 62 packages of drug, which will undergo expertise.
Investigation established that detainee sold drugs on the regular basis. Policemen also seized 8 packages of the drug substance as evidence, sold by the detainee.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and selling of drugs, article 260, Iv, V and VI parts of the criminal Code.