შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი უსაფრთხოებისა და კრიზისების მართვის საბჭოს სხდომას დაესწრო, რომელსაც პრემიერ-მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი ხელმძღვანელობდა.
საბჭოს წევრებმა, მსოფლიოსა და რეგიონში შექმნილი ახალი ვითარების კონტექსტში, ქვეყანაში არსებული უსაფრთხოების საკითხებზე იმსჯელეს, უსაფრთხოების თვალსაზრისით ქვეყანაში არსებული პრევენციული ღონისძიებების კიდევ უფრო გაძლიერებასა და უსაფრთხოების დამატებითი ზომების მიღებაზე ისაუბრეს. ასევე დაიგეგმა სასაზღვრო რეჟიმის და სტრატეგიული ობიექტების კონტროლის გამკაცრების ღონისძიებები.
„მე ჩემი მიმართულებით შემიძლია გითხრათ, რომ კონკრეტულად გამკაცრდება სასაზღვრო რეჟიმი, როგორც გამშვებ პუნქტებში, ასევე მწვანე ზოლზე, აგრეთვე გაძლიერდება საპოლიციო კონტროლი. ჩვენ მუდმივად კომუნიკაციაში ვიქნებით ჩვენს პარტნიორ მეგობარ ქვეყნებთან, სამართალდამცავ უწყებებთან“, - განაცხადა გიორგი მღებრიშვილმა სხდომის დასრულების შემდეგ.
სხდომას ასევე ესწრებოდნენ საბჭოს წევრები: საგარეო საქმეთა მინისტრი, ვიცე-პრემიერი გიორგი კვირიკაშვილი, თავდაცვის მინისტრი თინათინ ხიდაშელი, სახელმწიფო უსაფრთხოებისა და კრიზისების მართვის საბჭოს მდივანი მინდია ჯანელიძე, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ხელმძღვანელი ვახტანგ გომელაური, ფინანსთა მინისტრი ნოდარ ხადური, სახელმწიფო დაცვის სპეციალური სამსახურის ხელმძღვანელი ანზორ ჩუბინიძე, დაზვერვის დეპარტამენტის უფროსი დავით სუჯაშვილი და პარლამენტის თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტის თავმჯდომარე ირაკლი სესიაშვილი.

Minister of Internal Affairs Giorgi Mghebrishvili attended Safety and Security Management Council meeting, led by the Prime Minister of Georgia Irakli Garibashvili.
Members of the council tackled security issues of the country, considering recent developments in the world and region in this regard. Parties discussed the issueS related to enhancement of the preventive as well as the additional security measures. Decision of enforcing border regime and control of the strategic facilities was also made.
“I can tell you from my position that border regime will be enforced at border crossing points as well as on the green border. Police control will also be enhanced. We are in constant communication with law enforcement agencies of our partner countries”-stated Minister of Internal Affairs.
The meeting was also attended by other council members: Minister of Foreign Affairs, Vice Prime Minister Giorgi Kvirikashvili, Minister of Defense Tinatin Khidasheli, secretary of Safety and Security Management Council Mindial Janelidze, Head of the State Security Service Vakhtang Gomelauri, Finance Minister Nodar Khaduri, Head of Special State Security Service Anzor Chubinidze, Head of the Inteligence Department Davit Sujashvili and Chairman of Parliamentary Committee of Defense and Security Irakli Sesiashvili.