შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური ისრაელის სახელმწიფოს ელჩ იუვალ ფუქსს შეხვდა. გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე შს მინისტრმა ისრაელის სახელმწიფოს ელჩს შინაგან საქმეთა სამინისტროში მიმდინარე რეფორმები და ინიციატივები გააცნო.
მხარეებმა საქართველოსა და ისრაელს შორის სამართალდაცვით სფეროში არსებული თანამშრომლობა და თანამშრომლობის გაღრმავების შესაძლებლობები განიხილეს. ვახტანგ გომელაურმა და იუვალ ფუქსმა ასევე ისაუბრეს ისრაელის მხარესთან დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის სფეროში თანამშრომლობის შესახებ. შეხვედრაზე საუბარი ასევე შეეხო აღნიშნული შეთანხმების საფუძველზე შექმნილი თანამშრომლობის პროგრამასა და მის ფარგლებში დაგეგმილ ღონისძიებებს.
მინისტრმა ისაუბრა ისრაელის მხარდაჭერაზე შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაძლებლობების განვითარების კუთხით და ამ პროცესში ისრაელის პოლიციისა და საზოგადოებრივი უსაფრთხოების ატაშეს როლის შესახებ.

Minister of Internal Affairs, Mr. Vakhtang Gomelauri held an introductory meeting with the Ambassador of the State of Israel, H.E. Mr. Yuval Fuchs. Minister of Internal Affairs has introduced ongoing reforms and initiatives at the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
The parties have discussed existing cooperation between Georgia and Israel in law enforcement sphere as well as future cooperation perspectives. I this regard, the parties have also discussed the Cooperation Programme established according to the agreement between Georgia and the State of Israel on cooperation in fight against crime and activities planned according to the Programme.
Mr. Gomelauri has underlined the importance of support rendered by the Israeli side in capacity building of the Ministry and pertinent role of the Police and Public Security Attach of the State of Israel.