შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის და ზუგდიდის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, დამამძიმებელ გარემოებებში განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით, 1985 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ.ა. ფოთში დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 16-დან 20 წლამდე ვადით ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა მიმდინარე წლის 13 მარტს ზუგდიდში, ბარამიას ქუჩაზე, ურთიერთშელაპარაკებისას, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით სამი პირი: 1989 წელს დაბადებული ი.გ., 1990 წელს დაბადებული ბ.ნ. და 1982 წელს დაბადებული მ.პ. დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. სამართალდამცველებმა ბრალდებული დანაშაულის ჩადენიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიება დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სსკ-ს 19–109 მუხლის მე-3 ნაწილით, 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით.

The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department and Zugdidi Regional Division of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-searching and investigative activities on the fact of attempted murder in aggravating circumstances detained in Poti previously convicted G.A. (DoB: 1985). The offense committed by him envisages imprisonment from 16 to 20 years in length.
The investigation established that the detainee on March 13, 2018, in Baramia str., Zugdidi, during the conflict by shooting from a firearm wounded three individuals - I.G. (DoB: 1989), B.N. (DoB: 1990) and M.P. (DoB: 1982) and consequently fled from the crime scene. The law enforcers detained the accused in a few hours after the crime.
The investigation is in progress on the fact of attempted premeditated murder under aggravating circumstances and on the fact of illegal purchase, keeping and carrying of firearms (part 3 of the Article 19-109 and part 3 of the Article 236 of Criminal Code of Georgia).