შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ თეიმურაზ მღებრიშვილმა და შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს დირექტორმა ზვიად ქაწაშვილმა თელავში საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს ახალი სახანძრო-სამაშველო შენობა გახსნეს. ღონისძიებას კახეთის რწმუნებულ-გუბერნატორი და თელავის მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლები დაესწრნენ.
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მიერ განხორციელდა ძველი სამსართულიანი შენობისა და მიმდებარე ტერიტორიაზე არსებული ინფრასტრუქტურის რეაბილიტაცია. თელავის ოფისი ახალი ინვენტარითა და ტექნიკით აღიჭურვა, მეხანძრე-მაშველებისთვის სასწავლო კოშკურა აშენდა, მათ ასევე ყოველდღიური და საბრძოლო ფორმები გადაეცათ.
ღონისძიების ფარგლებში სიმულაციური ჩვენება ჩატარდა, რომლის დროსაც მეხანძრე-მაშველებმა კოშკზე საიერიშო კიბით ასვლა, დაზარალებულის საკაცით გრძელ თოკზე დაშვება, სამკუთხედით ევაკუაცია, კედელზე და სამკუთხედით გაჭიმულ თოკზე სწრაფი დაშვება განახორციელეს. სტუმრებმა ასევე დაათვალიერეს სამმართველოს ახალი შენობა, სახანძრო-სამაშველო ტექნიკა, სრული აღჭურვილობა და განახლებული ავტოფარეხი.

Deputy Minister of Internal Affairs Teimuraz Mghebrishvii and director of Emergency Situations Management Agency Zviad Katsashvili have opened new building of Fire-fighting unit located in Telavi. The opening ceremony was attended by Governor of Kakheti region and representatives of Telavi municipality.
Emergency Situations Management Department reconstructed the old three-storey building and infrastructure of the places nearby. Telavi office was equipped with all necessary technic and inventory. Training tower was also built for the fire-fighters, who also received combat uniforms.
Within the frames of the event simulation show was held during which fire-fighters demonstrated the ascend on the tower, descending the victim on a stretcher from the building with a rope, evacuation with the so called “triangle”. Guests also viewed the new building, fire-rescue equipment and renewed parking.