შინაგან საქმეთა მინისტრმა გიორგი მღებრიშვილმა გორში დაცვის პოლიციის ახალი ადმინისტრაციული შენობა გახსნა. ღონისძიებას შს მინისტრის მოადგილე დავით ვარდიაშვილი და დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის თავმჯდომარე გურამ ტომარაძე ესწრებოდნენ.
ორსართულიან, თანამედროვე სტანდარტების შესაბამის, უახლესი ტექნიკითა და ინვენტარით აღჭურვილ შენობაში დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის ოპერატიული რეაგირების ჯგუფები განთავსდნენ. ადმინისტრაციულ შენობაში 25 თანამშრომელი იმუშავებს.
„ბათუმის, ბაკურიანის, ურეკის, გუდაურის და თბილისის (საბურთალო) ახალი შენობების შემდეგ, დღეს უკვე დაცვის პოლიციის მეექვსე ახალი შენობა გორში გავხსენით, რათა გაუმჯობესდეს ჩვენი თანამშრომლების სამუშაო პირობები და შესაბამისად, გაიზარდოს ადგილობრივი მოსახლეობის მომსახურებისა და უსაფრთხოების ხარისხი“, - აღნიშნა გიორგი მღებრიშვილმა.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო, პოლიციელთათვის სამუშაო გარემოს გაუმჯობესების მიზნით, ახალი შენობების მშენებლობასა და სხვა ინფრასტრუქტურული პროექტების განხორციელებას აქტიურად განაგრძობს.

The Minister of Internal Affairs opened a new administrative building of the Security Police in Gori. The opening ceremony was attended by Mr. Davit Vardiashvili, the Deputy Minister and Mr. Guram Tomaradze, the Head of the Security Police Department.
The two-storey modern standard building equipped with advanced technical means will be accommodated by the operative response group of the Security Police. 25 officers will work in total in the administrative building.
"It is already the sixth new building for police we have opened after Batumi, Bakuriani, Ureki, Gudauri and Tbilisi (Saburtalo) in Gori in order to improve our employees' working conditions and, therefore, increase the level of security and service for local population” - said Mr. Giorgi Mghebrishvili.
The Ministry of Internal Affairs actively proceeds with construction of new buildings and implementation of other infrastructure projects for improvement the working environment for the police.