შინაგან საქმეთა მინისტრმა, გიორგი მღებრიშვილმა აჭარაში, ქალაქ ბათუმში გასვლითი თათბირი ჩაატარა. შეხვედრას შს მინისტრის პირველი მოადგილე, ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტისა და საქართველოს ყველა რეგიონის პოლიციის დეპარტამენტების ხელმძღვანელები ესწრებოდნენ.
გაერთიანებულ თათბირზე შინაგან საქმეთა მინისტრმა დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლისა და პრევენციის მიზნით საქართველოს რეგიონებში განხორციელებული ღონისძიებების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიიღო.
გიორგი მღებრიშვილმა, პოლიციის დეპარტამენტების ხელმძღვანელებთან ერთად, პრიორიტეტული მიმართულებები განიხილა და სამუშაო პროცესთან დაკავშირებით, მათ ახალი დავალებები მისცა. „ჩვენი მიზანია დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლაში კიდევ უფრო ეფექტური შედეგები და უსაფრთხოების მაღალი სტანდარტის დამკვიდრება,“ - აღნიშნა შს მინისტრმა და დეპარტამენტის ხელმძღვანელებს დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლაში სრული მხარდაჭერა აღუთქვა.
შეხვედრის დასრულების შემდეგ, გიორგი მღებრიშვილი ბათუმში შსს-ს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის რეგიონულ სამმართველოს ეწვია, თანამშრომლების სამუშაო პირობებს გაეცნო და არსებული ინფრასტრუქტურა დაათვალიერა.

The Minister of Internal Affairs held a field meeting in Batumi, Adjara. The meeting was attended by the First Deputy Minister, Heads of the Central Criminal Police Department and all regional police departments of Georgia.
At the joint meeting the Minister accepted the detailed information about the measures carried out in the regions of Georgia for combat and prevention organized crime.
Mr. Giorgi Mghebrishvili, along with the heads of the police departments reviewed the priorities and gave new instructions regarding working process.
"Our goal is to gain more effective results in the fight against crime and implement high standards of security," - said the Minister and expressed his full support in combat crime to the heads of the departments.
After the meeting Mr. Giorgi Mghebrishvili visited the regional division of the Special Tasks Department of the MIA; he got familiarized with the employees’ working conditions and had a tour around the infrastructure.