შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის დირექტორი, პოლიციის პოლკოვნიკი ზურაბ ჭაბაშვილი საქართველოში ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის წარმომადგენლებს შეხვდა.
შეხვედრაზე სტუმრებს შსს-ს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის მიმდინარე საქმიანობის სპეციფიკა დეტალურად გააცნეს. მხარეებმა შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და ევროკავშირის მისიას შორის არსებული მრავალწლიანი, ნაყოფიერი თანამშრომლობის შესახებ ისაუბრეს და ამ ურთიერთობების გაღრმავებაზე შეთანხმდნენ.
ვიზიტის ფარგლებში, ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის წარმომადგენლები ქალაქ ახალციხეში, შსს-ს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის სამცხე-ჯავახეთის რეგიონული სამმართველოს ბაზას ეწვივნენ და არსებული ინფრასტრუქტურა დაათვალიერეს.

Director of the MIA Strategic Pipelines Protection Department police colonel Zurab Chabashvili held a meeting with the representatives of the European Union Monitoring Mission (EUMM) in Georgia.
During the meeting visitors were introduced to the principles of operations of the MIA Strategic Pipelines Protection Department in detail. Sides discussed the long-term fruitful cooperation and agreed on deepening relations.
In the framework of visit representatives of the European Union Monitoring Mission visited the base of Samtskhe-Javakheti Regional Division of the MIA Strategic Pipelines Protection Department and viewed the infrastructure.