შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტომ მთავრობის ადმინისტრაციაში სოლიდარობის ფონდში ჩართულობის ანგარიში წარადგინა. შეხვედრას მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსის მოადგილე ნინო კობახიძე, შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს დირექტორი დათო ნიკოლეიშვილი და სოლიდარობის ფონდის აღმასრულებელი დირექტორი მარიამ ჯაში ესწრებოდნენ. პროექტის ფარგლებში მომსახურების სააგენტო მოქალაქეებს, რომლებიც სააგენტოს ნებისმიერი სერვისით სარგებლობენ, საშუალებას აძლევს, განახორციელონ დონაცია და გახდნენ სოლიდარობის ფონდის მხარდამჭერები. პროექტის დაწყებიდან დღემდე - 6 თვის მანძილზე, მასში 28 240 მოქალაქე ჩაერთო. სააგენტოს განყოფილებებში არსებული „ლიბერთი ბანკის“ სერვის-ცენტრის მეშვეობით, სოლიდარობის ფონდში 33 352 ლარის გადარიცხვა განხორციელდა.
შსს-ს მომსახურების სააგენტო პირველი საჯარო დაწესებულებაა, რომელიც მოქალაქეებს აღნიშნულ საქველმოქმედო აქციაში მონაწილეობის საშუალებას აძლევს. ინიციატივა მნიშვნელოვნად უწყობს ხელს ონკოლოგიური დაავადებების მქონე ბავშვების მკურნალობის დაფინანსებაში საზოგადოების ჩართულობას.

Service Agency of the Ministry of Internal Affairs has presented report on the involvement in solidarity fund. The meeting was attended by the head of the government administration Nino Kobakhidze, head of the Service Agency Dato Nikoleishvili and executive director of solidarity fund Mariam Jashi. Within the frames of the project Service Agency enabled citizens to make donation in favor of solidarity fund while receiving services at the agency. From the date of launching the project till now 28 240 citizens got involved in 6 months period. By means of the branches of “Liberty bank” located in the building of the agency 33 352 GEL have been transacted on the account of the fund.
Service Agency is the first government institution enabling citizens to get involved in the charity campaign. The initiative contributes to financing the treatment of children with oncological diseases.