შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა - თეიმურაზ კუპატაძემ გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა აშშ-ის იუსტიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის ადმინისტრაციის (DEA) შუა აღმოსავლეთის რეგიონალური ოფისის ხელმძღვანელ სპეციალურ აგენტთან - მაიკლ რჟეპჩინსკისთან.
შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და აშშ-ის ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის ადმინისტრაციას შორის არსებული ნაყოფიერი თანამშრომლობა განიხილეს. თეიმურაზ კუპატაძემ აშშ-ის ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის ადმინისტრაციის წარმომადგენელს, დეპარტამენტის საქმიანობისა და საჭიროებების შესახებ ინფორმაცია მიაწოდა ისეთი პრიორიტეტული მიმართულებებით, როგორიცაა ნარკოტიკებით ვაჭრობა, კიბერდანაშაული და სხვა მძიმე ტრანსნაციონალური დანაშაულები.
შეხვედრის დასასრულს, თეიმურაზ კუპატაძემ მადლობა გადაუხადა აშშ-ის მხარეს წლების განმავლობაში გაწეული მხარდაჭერისათვის.
აშშ-ის ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის ადმინისტრაცია, შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან მრავალი წელია თანამშრომლობს როგორც ოპერატიული აქტივობების განხორციელების, ისე ტექნიკური შესაძლებლობების განვითარების მიმართულებით.

The Director of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs - Teimuraz Kupatadze held an introductory meeting with the Special Agent in Charge of the Middle East Region (MER) Office of the Drug Enforcement Administration (DEA) of the US Department of Justice (DoJ) - Michael Rzepczynski.
Within the framework of the meeting, the parties discussed the fruitful cooperation between the Ministry of Internal Affairs and the US Drug Enforcement Administration. Teimuraz Kupatadze informed the DEA representative about the activities and needs of the Department in such priority areas as drug trafficking, cybercrime and other serious transnational crimes.
At the end of the meeting, Teimuraz Kupatadze expressed gratitude to the US side for its generous support over the years.
The US Drug Enforcement Administration (DEA) has been cooperating with the Ministry of Internal Affairs for many years by developing operational activities as well as enhancing technical capacities.