საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის, ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის და სასაზღვრო პოლიციის წარმომადგენლები დიდი ბრიტანეთის დანაშაულთან ბრძოლის სააგენტოს (NCA) საერთაშორისო თანამშრომლობის (ოპერაციების) დანაყოფის ხელმძღვანელ მარკ ბიშოპს და ამავე სააგენტოს მეკავშირე ოფიცერ ჯოანნა ალექსანდერს შეხვდნენ. შეხვედრა ქართულ-ბრიტანული, ყოველწლიური, ორმხრივი პოლიტიკური დიალოგის - „უორდროპის დიალოგის“ შუალედური შეხვედრის ფარგლებში გაიმართა.
მხარეებმა განიხლეს სამართალდაცვით სფეროში არსებული თანამშრომლობის საკითხები, კერძოდ, განხორციელებული და მიმდინარე ღონისძიებები, პოლიციელთა შესაძლებლობების განვითარება კონკრეტული მიმართულებით გამოძიების წარმოების კუთხით. შეხვედრაზე ასევე განიხილეს სანაპირო დაცვის სფეროში თანამშრომლობის განვითარების პერსპექტივები.
აღსანიშნავია, რომ ქართულ-ბრიტანული დიალოგის ფარგლებში თანამშრომლობა, უსაფრთხოების სფეროს გარდა, ევრო-ატლანტიკური ინტეგრაციის, ეკონომიკისა და თავდაცვის სფეროებში ხორციელდება. თემატური შეხვედრები პარალელურად, ორმხრივ ფორმატში, თავდაცვის, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების და საგარეო საქმეთა სამინისტროებში გაიმართა.

Representatives of the International Relations Department, Central Criminal Police Department and the Border Police of the Ministry of Internal Affairs of Georgia held a meeting with the Head of Operations of NCA, Mr. Mark Bishop and the Liaison Officer, Ms. Joanna Alexander. The interim meeting was held within the frames of the Georgian-British Bilateral Political Dialogue (Wardrop Dialogue).
Parties discussed ongoing cooperation in law enforcement field in particular, past and ongoing activities, including capacity building for police officers in specific fields of investigation. The parties also discussed cooperation perspectives in the field of coast guard.
It is worth mentioning that the Georgian-British Dialogue also involves cooperation in the field of Euro-Atlantic cooperation, economy and defense. Thematic group meetings were also held in respective Ministries. Thematic meetings were held separately in bilateral format at Ministry of Defense, Ministry of Economy and Sustainable Development and Ministry of Foreign Affairs.