შსს-ს სხვადასხვა დეპარტამენტის და საარჩევნო ადმინისტრაციის წარმომადგენლებმა ცენტრალური საარჩევნო კომისიის (ცესკო) მიერ არჩევნების უსაფრთხოების საკითხებზე ორგანიზებულ ორდღიან ტრენინგში მიიღეს მონაწილეობა.
სწავლება ცესკო-ს თავმჯდომარე თამარ ჟვანიამ და საარჩევნო სისტემების საერთაშორისო ფონდის (IFES) პროექტის ხელმძღვანელმა ნერმან ნისიჩმა გახსნეს. საარჩევნო ადმინისტრაციამ ტრენინგი „არჩევნები და უსაფრთხოება“ საარჩევნო სისტემების საერთაშორისო ფონდთან თანამშრომლობით (IFES) და საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან პარტნიორობით განახორციელა.
ტრენინგის მონაწილეებმა, არჩევნების ჭრილში კონფლიქტები და მათი გადაჭრის გზები, ასევე, დაცულობის უზრუნველყოფის საკითხები განიხილეს. სწავლება IFES-ის აზია-წყნარი ოკეანის რეგიონულმა დირექტორმა ვასუ მოჰანიმ ჩაატარა, რომელიც, 2001 წლიდან დღემდე, საარჩევნო სისტემების საერთაშორისო ფონდში სხვადასხვა პროექტს ხელმძღვანელობს და საარჩევნო უსაფრთხოების საკითხებში წამყვანი ექსპერტია.
ტრენინგში მონაწილე შსს-ს წარმომადგენლები სწავლებაზე მიღებულ ცოდნას თავიანთ თანამშრომლებს გაუზიარებენ, რათა მომავალი არჩევნების უსაფრთხო გარემოში ჩატარება უზრუნველყონ.

Representatives of various Departments of the Ministry of Internal Affairs and the Elections Administration participated in two-day training on the issues of elections security organized by the Central Elections Commission (CEC).
The training was opened by Ms. Tamar Zhvania, Chairman of the Central Elections Commission (CEC) and Mr. Nerman Nisich, the Project Manager of the International Foundation for Electoral Systems (IFES). The Elections Administration organized the training “Elections and Security” in collaboration with the International Foundation for Electoral Systems (IFES) and the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
Training participants discussed the issues of conflicts solution in the light of elections as well as the issues related to providing protection. The training was conducted by Mr. Vasu Mohani, the Director of the Asia-Pacific Region of the IFES. From 2001 he leads various projects of the International Foundation for Electoral Systems and is a leading expert in elections security issues.
The representatives of the Ministry of Internal Affairs participating in the training will share the knowledge to their colleagues in order to ensure safe environment for the upcoming elections.