შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინიციატივით, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით გრძელდება კამპანია – „მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევენციის პროგრამა სკოლებისთვის’’, რაც მიზნად ისახავს მოზარდების სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლებას. შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტმა N70 საჯარო სკოლის უფროსკლასელებს უმასპინძლა. ღონისძიებას განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის და სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის პირველი სამმართველოს თანამშრომლებმა სკოლის მოსწავლეებს ამავე სამმართველოს ბაზაზე რიგითი ჯარისკაცის ყოველდღიური ცხოვრების წესი გააცნეს. დაათვალიერებინეს სავალდებულო სამხედრო მოსამსახურების საცხოვრებელი, სავარჯიშო დარბაზები, ბიბლიოთეკა, სასწავლო და საწვრთნელი ინფრასტრუქტურა. მოსწავლეებს საშუალება ჰქონდათ დასწრებოდნენ ჯარისკაცთა საწვრთნელ ვარჯიშებს, სამწყობრო გადაადგილებასა და სპორტულ ღონისძიებას. სტუმრებისთვის სპეციალურად მოეწყო სამხედრო აღჭურვილობის, ჯავშანტექნიკისა დასხვადასხვა სახეობის იარაღის გამოფენა. განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა მოსწავლეების არაერთ შეკითხვას ამომწურავი პასუხი გასცეს.
კამპანიის ფარგლებში განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტმა თბილისის რამდენიმე საჯარო სკოლას უმასპინძლა. აღნიშნული პროექტი რეგიონებშიც ხორციელდება. სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრი განაგრძობს მონაწილეობას კამპანიაში, რომელიც ახალგაზრდების ცნობიერების ამაღლების და დანაშაულის პრევენციას ემსახურება.

The Ministry of Internal Affairs in collaboration with the Ministry of Education and Science continues campaign - “maintenance of law and crime prevention program for public schools” aimed at promotion of public awareness among youth. The Special Tasks Department of MIA Special and Emergency Measures Center hosted pupils of the Public School N70. The event was attended by the representatives of the Special Tasks Department and MIA Special and Emergency Measures Center.
The employees of the I Division of Special Tasks Department introduced to the pupils daily routines of the conscripts and showed them their accommodation, gymnasium, library, educational and training areas. The pupils were able to attend training exercises, drilling moves and sport events of the conscripts. The exhibition of equipment, armored vehicles and various kinds of weapons was arranged especially for pupils. The representatives of the Special Tasks Department provided comprehensive answers to the numerous questions of the pupils.
Within the framework of the campaign the Special Tasks Department hosted pupils of several public schools in Tbilisi. The similar projects are implementing in the regions. The MIA Special and Emergency Measures Center continues its participation in programs which serve to promote public awareness and crime prevention among youth.