შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის დირექტორი ზვიად ქაწაშვილი და დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე ლევან ბუიღლიშვილი საქართველოში გაეროს მუდმივ კოორდინატორს და გაეროს განვითარების პროგრამის მუდმივ წარმომადგენელ ნილს სკოტს და რუმინეთის ელჩის მოადგილე რადუ გორინჩოის შეხვდნენ.
შსს-ს წარმომადგენლებმა სტუმრებს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის ფუნქციები, ამოცანები და სამომავლო გეგმები, ასევე, საკანონმდებლო ნორმები გააცნეს, რომლის მიხედვითაც საქართველოში კატასტროფების მართვა ხორციელდება.
შეხვედრაზე მხარეებმა ქვეყანაში საგანგებო სიტუაციების მართვის სფეროს გაუმჯობესებისთვის სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები განიხილეს. რუმინეთის ელჩის მოადგილემ რუმინეთის მთავრობის სახელით გამოთქვა მზადყოფნა, გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) ფარგლებში, ტექნიკური დახმარება გაუწიოს საქართველოს შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტს და გაფორმდეს მემორანდუმი რუმინეთის საგანგებო სიტუაციების გენერალურ ინსპექტორატსა და საქართველოს შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის გაღრმავების მიზნით.

Director of Emergency Situations management Department Zviad Katsashvili and his Deputy Levan Buiglishvili met with UNDP representative to Georgia Niel Scott and Ambassador of Romania Radu Gorinchio.
MIA representatives provided guests with complete information on functions of the Department, tasks, future plans and legislative norms, which is applied during emergency situations.
At the meeting sides discussed future prospects for the development of emergency situations management sphere in Georgia. Deputy Ambassador of Romania has expressed readiness on behalf of his country to offer technical support to Georgia’s Emergency Situations Management Department and conclude relevant memorandum between emergency services of Romania and Georgia on deepening cooperation.