შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტო ბათუმში საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კვირეულს აგრძელებს. საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის ფარგლებში, მომსახურების სააგენტომ აჭარის ადგილობრივი მედიის წარმომადგენლებს უმასპინძლა.
შეხვედრა ბათუმის მომსახურების სააგენტოს შენობაში გაიმართა. სააგენტოს თანამშრომლებმა ჟურნალისტებს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის შესახებ ამომწურავი ინფორმაცია მიაწოდეს, ასევე, წარუდგინეს პრეზენტაცია კამპანიის ფარგლებში განხორციელებული და დაგეგმილი პროექტების შესახებ. მედიის წარმომადგენლებს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების თემაზე მომზადებული ვიდეორგოლები უჩვენეს. ჟურნალისტებმა საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის მხარდაჭერისა და მასში მონაწილეობის სურვილი გამოთქვეს.
ჟურნალისტებმა სააგენტოს შენობა დაათვალიერეს, არსებული სერვისების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიიღეს, ასევე, განხორციელებულ და დაგეგმილ პროექტებს გაეცნენ. მედიის წარმომადგენლებმა მართვის მოწმობის იმიტირებული თეორიული და პრაქტიკული გამოცდაც ჩააბარეს.
შეხვედრის დასასრულს, სააგენტოს თანამშრომლებმა ჟურნალისტებს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიასთან დაკავშირებული, სიმბოლური საჩუქრები გადასცეს.

The Service Agency of the Ministry of Internal Affairs continues Road Safety Week in Batumi. Within the scopes of the Traffic Safety campaign, the Service Agency hosted the representatives of the local media.
The meeting was held in the building of the Service Agency of Batumi. The officers of the Agency provided detailed information on Road Safety campaign to the journalists and made presentation on implemented and planned projects. Also, media representatives watched video clips shot on the topic of Safe Traffic Movement. The journalists expressed their willingness to participate and support traffic safety campaign.
The journalists had a tour around the building of the Service Agency, received detailed information on available services and familiarized themselves with implemented and future projects. Media representatives took simulated driving license theoretical and practical exams.
At the end of the meeting the employees of the Agency gave Road Safety campaign`s symbolical gifts to the journalists.