შინაგან საქმეთა სამინისტროს დაცვის პოლიციის მხარდაჭერითა და უნივერსალური ორთაბრძოლების ეროვნული ფედერაციის ორგანიზებით, ACB-ს ეგიდით, თბილისში შერეულ ორთაბრძოლებში მსოფლიოს 35-ე აბსოლუტური ჩემპიონატი ჩატარდა. ტურნირი ორი წლის წინ ტრაგიკულად დაღუპული შსს-ს თანამშრომლის, გურამ გუგენიშვილის ხსოვნას მიეძღვნა, რომელიც შერეულ ორთაბრძოლებში მსოფლიოს და ევროპის ჩემპიონი იყო.
ჩემპიონატში, ქართველი სპორტსმენების გარდა, 8 ქვეყნის 25 მებრძოლი მონაწილეობდა. რინგზე საქართველოს სახელით იასპარეზეს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ორთაბრძოლების კლუბის წევრებმა: ნოდარ კუდუხაშვილმა, სოსო ნიჟარაძემ, ბენო ადამიამ, გიორგი ლობჟანიძემ და არჩილ თაზიაშვილმა. ნოდარ კუდუხაშვილმა (84 კგ წონიანთა კატეგორიაში) ბრაზილიელ სპორტსმენს სძლია. გიორგი ლობჟანიძემ (84 კგ წონიანთა კატეგორიაში) უკრაინელი მეტოქე დაამარცხა. ბენო ადამიამ (61 კგ წონიანთა კატეგორიაში) ასევე უკრაინელ მებრძოლთან ორთაბრძოლაში გაიმარჯვა. სოსო ნიჟარაძემ კი (66 კგ წონიანთა კატეგორიაში) ბერძენ სპორტსმენს მოუგო.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო, დანაშაულის პრევენციის და ცხოვრების ჯანსაღი წესის პოპულარიზაციის მიზნით, სპორტის განვითარებას აქტიურად უჭერს მხარს. შსს-ს ძიუდოს კლუბი „მებრძოლი“ ევროპის მოქმედი ჩემპიონია. ასევე, მნიშვნელოვანი წარმატებები აქვთ შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებს ავტორბოლაში, მძლეოსნობაში, ჭიდაობასა და სპორტის სხვადასხვა სახეობაში.

The World 35th overall championship in mixed wrestling was held In Tbilisi under the aegis of the ACB, with organization of the Georgian Universal Fighting Federation and support of the Security Police Department of the MIA. The tournament was dedicated to the memory of the employee of the MIA, World champion and European champion in mixed wrestling Guram Gugenishvili tragically died two years ago.
The championship along with the Georgian sportsmen was participated by 25 fighters from 8 states. The members of the sport club of MIA competed on behalf of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, namely, Nodar Kudukhashvili, Soso Nizharadze, Beno Adamia, Giorgi Lobjanidze and Archil Taziashvili. Nodar Kudukhashvili (84 kg weight category) won Brazilian sportsman. George Lobjanidze (84 kg weight category) defeated Ukrainian contender. Beno Adamia (61 kg weight category) won the fight with the Ukrainian fighter. Soso Nizharadze (66 kg weight category) won Greek sportsman.
The Ministry of Internal Affairs with the purpose of crime prevention and popularization of healthy lifestyle actively supports sports and promotes sport development. Judo Club of MIA - "Fighter" - is the European champion. Also, there are significant successes of the representatives of the Ministry of Internal Affairs in car racing, athletics, wrestling and etc.