შსს-ს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიას - „შენი გულისთვის, შენი უსაფრთხოებისთვის“ საზოგადოების სხვადასხვა ფენის წარმომადგენლები: მუნიციპალიტეტების თანამშრომლები, მხატვრები, სტუდენტები და მოსწავლეები შემოუერთდნენ. ადგილობრივი თვითმმართველობების მხარდაჭერით, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, სხვადასხვა ქალაქში ერთდროულად 20-მდე „ზებრა“- გადასასვლელი მოიხატა.
ბათუმის მერიის მხარდაჭერით, ერას მოედანთან მდებარე „ზებრა“-გადასასვლელი ბათუმის საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა, რუსთაველისა და გამსახურდიას ქუჩების კვეთასთან მდებარე გადასასვლელი კი - ბათუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტებმა მოხატეს.
ახალციხის ცენტრალურ პარკთან, ნათენაძის ქუჩაზე, „ზებრა“-გადასასვლელი საპატრულო პოლიციისა და ადგილობრივი სამხატრო სკოლის მხარდაჭერით მოიხატა.
გორში 2 „ზებრა“-გადასასვლელი ადგილობრივი სამხატვრო სკოლის მოსწავლეებმა, თელავის ცენტრში კი, ერეკლე მეორის ქუჩაზე მდებარე გადასასვლელი - ელენე ახვლედიანის სახელობის სამხატვრო სკოლის მოსწავლეებმა მოხატეს.
კამპანიის ფარგლებში, ქუთაისში - 3, ზუგდიდსა და ფოთში - 4, მცხეთაში - 1, რუსთავში - 2 , ოზურგეთში კი 1 „ზებრა“- გადასასვლელი მოიხატა.
„ზებრა“-გადასასვლელებზე შინაგან საქმეთა სამინისტროს კამპანიის სლოგანები, საგზაო ნიშნები და სხვადასხვა ფიგურებია გამოსახული.
აქციის მიზანია ავტოსაგზაო შემთხვევების პრევენცია და საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების შესახებ საზოგადოების ცნობიერების ამაღლება.

Social campaign launched by the Ministry of Internal Affairs- “For the Sake of You and Safety” was joined by the municipality workers, artists, students and school children. With the support of the local municipalities up to 20 the so called zebra crossings were painted in various cities of the country.
With the support of the Batumi city hall school pupils painted the zebra crossing near to Era Square while another zebra crossing was painted by Batumi State University on Rustaveli and Gamsakhurdia street crossings.
Near to the Akhaltsikhe central park zebra crossing was painted with the support of patrol police and local school of art.
In Gori 2 zebra crossings were painted by the local school students while another crossing was painted in Telavi by Elene Akhvlediani school of arts.
Within the frames of the campaign 3 zebra crossings were painted in Kutaisi, 4 in Zugdidi and Poti, 1 in Mtskheta, 2 in Rustavi and 1 in Ozurgeti.
On the zebra crossing slogans and logos of the social campaign were painted as well as other figures.
The aim of the campaign is to prevent road accidents and raise the awareness of public in the field of traffic safety.