საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრს ბელარუსის დელეგაცია საგანგებო სიტუაციების მინისტრ, გენერალ-მაიორ ვლადიმერ ვაშჩენკოს ხელმძღვანელობით ესტუმრა. მათ შენობა დაათვალიერეს და ცენტრის მუშაობის სპეციფიკას ადგილზე გაეცნენ.
„112“-ის ცენტრის წარმომადგენლებმა სტუმრებს საგანგებო სიტუაციების მართვის ცენტრის ფუნქციებისა და სამომავლო გეგმების შესახებ პრეზენტაცია წარუდგინეს.
შეხვედრაზე მხარეებმა ბელარუსსა და საქართველოს შორის სამომავლო თანამშრომლობის გეგმები განიხილეს. ვიზიტის დასასრულს „112“-ის დირექტორმა გიორგი ბიჭაშვილმა სტუმრებს სამახსოვრო საჩუქრები გადასცა.

Belarusian official delegation, under the leadership of the Minister of Emergency Situations of Belarus Vladimer Vashchenko visited Emergency and Operative Response Centre 112. Delegation viewed the center and got familiarized with work specifics on the ground.
Representatives of “112” made presentation for the guests on functions of the center and future plans.
During the meeting sides discussed plans for future co-operation between Georgia and Belarus. By the end of the meeting director of “112” Giorgi Bitchashvili awarded guests with memorable gifts.