შსს-ს გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა, მიღებული ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე, საექსპერტო-კრიმინალისტიკური სამსახურის მეშვეობით, ნარკოლოგიური შემოწმება ჩაუტარეს შსს-ს სსიპ - საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს თბილისის საგანგებო სიტუაციების მართვის მთავარი სამმართველოს სახანძრო-სამაშველო სამსახურების პირად შემადგენლობას.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ექვსი თანამშრომელი პოლიციელისათვის შეუფერებელი ქმედებისთვის, ნარკოტიკული ნივთიერებების უკანონოდ მოხმარების ფაქტზე სამსახურიდან დაითხოვეს. ნარკოტიკული საშუალება მარიხუანის მოხმარების ფაქტზე გამოვლენილ იქნენ: ისანი-სამგორის, ვაკე-საბურთალოს, გლდანი-ნაძალადევის და მთაწმინდა-კრწანისის სახანძრო-სამაშველო სამსახურის მაშველ-მეხანძრეები.
აღნიშნულის საფუძველზე, ყველა მათგანი 2015 წლის 26 იანვარს სასამართლომ ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 45-ე მუხლის შესაბამისად 500 ლარით დააჯარიმა.

On the basis of the received operative information, officers of General Inspection conducted drug testing to the personnel of Firefighting Service of Tbilisi Emergency Situations Management Main Division of LEPL Emergency Situations Management Agency with the assistance of Expert-Forensic Main Division.
Six employees of the Ministry were dismissed from their positions for improper police action and illegal consumption of drugs. On the fact of marijuana consumption rescuers and firefighters of Isani-Samgori, Vake-Saburtalo, Gldani-Nadzaladevi and Mtatsminda-Krtsanisi were exposed.
On the basis of the above mentioned, court fined them with 500 GEL under the article 45 of the Administrative Code of Violations on January 26, 2015.