შინაგან საქმეთა სამინისტროს ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ქრთამის აღების ფაქტზე, ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის გამგეობის ინფრასტრუქტურის, სივრცითი მოწყობის, არქიტექტურისა და მშენებლობის სამსახურის, არქიტექტურისა და მშენებლობაზე ზედამხედველობის განყოფილების უფროსი სპეციალისტი არუთუნ ირიციანი დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ არუთუნ ირიციანმა თანამდებობრივი უფლება-მოვალეობების შესრულებისას, შესაბამისი სამშენებლო ნებართვის გაცემამდე, მოქალაქეს უფლება მისცა სამშენებლო სამუშაოების დაწყებაზე, რის ნაცვლოდაც, ქრთამის სახით მოსთხოვა და აიღო 1200 აშშ დოლარი. სამართალდამცველებმა არუთუნ ირიციანი ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება ქრთამის აღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 338-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, რაც სასჯელის სახით 6-დან 9 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს). გამოძიებას შინაგან საქმეთა სამინისტროს ანტიკორუფციული სააგენტო აწარმოებს.

The officers of the Anti-corruption Agency of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-searching and investigative activities detained senior specialist of Infrastructure, Architecture planning and construction service of Akhalkalaki municipality- Arutun Iritsian on the fact of accepting bribe.
Investigation established that by misusing official duties Arutun Iritsian authorized the start of the construction works before granting the citizen the building permit and in return demanded and accepted 1200 US Dollars. Arutun Iritsian was detained and accused of bribery.
Investigation is in progress on the fact of accepting bribe, article 338, I part of the Criminal Code, which envisages from 6 to 9 years of imprisonment. Investigation is conducted by Agency of the Ministry of Internal Affairs.