შსს-ს აკადემიის სამაგისტრო სკოლის მიერ გამოცხადებული კონკურსის - „საზოგადოებაზე ორიენტირებული პოლიცია“ – გამარჯვებულები შინაგან საქმეთა აკადემიის რექტორმა ნუკრი გელაშვილმა დააჯილდოვა. კონკურსი სამი კვირის განმავლობაში მიმდინარეობდა. მასში მთელი ქვეყნის მასშტაბით, სხვადასხვა აკრედიტებული უმაღლესი სასწავლებლის სამართლის ფაკულტეტის ბაკალავრიატის 50-მდე სტუდენტი მონაწილეობდა. კონკურსის დასკვნით ეტაპზე საკონკურსო კომისიამ საუკეთესო ნაშრომები განიხილა, რომელთა პრეზენტაციაც უშუალოდ კონკურსანტებმა გამართეს.
შსს-ს აკადემიის რექტორმა ნუკრი გელაშვილმა სამი საუკეთესო ნაშრომის ავტორი პორტატული კომპიუტერებით, ხოლო მეოთხე და მეხუთე ადგილებზე გასული სტუდენტები პლანშეტური კომპიუტერებით დააჯილდოვა. დანარჩენი კონკურსანტები საქართველოს ისტორიის ოთხტომეულებით დასაჩუქრდნენ. კონკურსის დასკვნით ეტაპზე გასულ ყველა კონკურსანტს სერტიფიკატი გადაეცა.
კონკურსის მიზანია უმაღლესი სასწავლებლების საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტების საპოლიციო საქმიანობით დაინტერესება და შსს-ს აკადემიაში სამაგისტრო სკოლის შექმნის შესახებ მათთვის ინფორმაციის მიწოდება.
შსს-ს აკადემიის მიერ ჩატარებული კონკურსის შედეგად, თანამედროვე მსოფლიოს პოლიციურ სისტემაში არსებული მიდგომებისა და სტანდარტების შესახებ საქართველოს სამართლის სკოლების სტუდენტების ინფორმირებულობის დონე დადგინდა. საკონკურსო ნაშრომებიდან გამოიკვეთა თუ რამდენად კარგად იცნობენ სტუდენტები საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროში მიმდინარე რეფორმებს, რომლებიც შეესაბამება თანამედროვე მსოფლიოში მიღებულ კონცეფციას საზოგადოებაზე ორიენტირებული პოლიციის შესახებ.

Mr. Nukri Gelashvili, director of MIA Academy of Georgia, awarded the winners of the student contest on Community Oriented Police organized by the MA School of MIA Academy. The competition was in progress during 3 weeks. Approximately 50 law faculty BA students from various accredited higher educational institutions from all over the country participated in the contest. On the conclusive stage, the commission board discussed the best paper works presented by the students.
Mr. Nukri Gelashvili, director of MIA Academy awarded the authors of the three best paper works with portable computers and the students occupying the fourth and the fifth places - with the tablet computers. The rest of the participants got the volumes of books on the history of Georgia. All the contesters who reached the conclusive stage were granted with certificates.
The contest aimed at getting interested the BA students of higher educational institutions with policing issues and informing them regarding the establishment of the MA school at MIA Academy of Georgia.
As a result of the contest held by MIA Academy the level of awareness of the students regarding current approaches and standards of policing in modern world was revealed. The paper works also showed the awareness of the students of the current MIA reforms corresponding with the world recognized conception on community policing.