შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ზუგდიდის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1994 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი, ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ნიკა ლ. ყაჩაღობის ბრალდებით ზუგდიდში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ამა წლის 10 ივნისს ნიღბიანი ნიკა ლ. ზუგდიდში, რუსთაველის ქუჩაზე მდებარე შპს „ნიკორა ტრეიდის“ მაღაზიას ყაჩაღურად თავს დაესხა, 205 ლარი გაიტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ნიკა ლ. მომხდარიდან რამდენიმე დღეში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა და ნიღაბი ნივთმტკიცებად ამოიღო. ბრალდებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება ყაჩაღობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 179-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

The officers of the Zugdidi regional police division of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department as a result of the investigative activities detained previously convicted and currently on probationary sentence Nika L (D.o.B.: 1994) for robbery in Zugdidi.
Investigation established on June 10, 2016 Nika L. assaulted the “Nikora Trade” shop in Rustaveli Street Zugdidi, appropriated 205 GEL and fled from the place of crime.
Law enforcers detained Nika L. in several days. Police seized a knife and a mask – the tools of the crime – as evidences. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact robbery (article 179, II part sub clause “a” of the Criminal Code of Georgia).