შინაგან საქმეთა სამინისტრო „სისხლის უსაფრთხოებისა და რეგულარული მხარდაჭერისთვის“ მადლობის სიგელით დაჯილდოვდა. დაჯილდოების ცერემონია, კამპანიის - „სისხლი ყველას გვაერთიანებს“ ფარგლებში, სისხლის დონორთა მსოფლიო დღის აღსანიშნავად, ლ. საყვარელიძის სახელობის დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნულ ცენტრში გაიმართა.
ცენტრის გენერალურმა დირექტორმა, ამირან გამყრელიძემ შს სამინისტროს უანგარო დონორობის კამპანიის რეგულარული მხარდაჭერისთვის მადლობა გადაუხადა და უწყების წარმომადგენელს, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე ლევან მაჭავარიანს მადლობის სიგელები გადასცა.
უანგარო დონორობისთვის მადლობის სიგელით დაჯილდოვდა შსს-ს სხვადასხვა დანაყოფი, კერძოდ: შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი, შსს-ს მომსახურების სააგენტო, სასაზღვრო პოლიციის N8 სამმართველო (ჯავა-ონი), შსს-ს დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის ქვემო ქართლის რეგიონალური სამმართველო, შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტო.
უკვე მეოთხე წელია, შსს-ს ასობით თანამშრომელი ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის სისხლს ყოველთვიურად აბარებს. უწყება მ. იაშვილის სახელობის ბავშვთა ცენტრალურ საავადმყოფოსთან არსებულ „სისხლის ბანკთან“ სისტემატურად თანამშრომლობს. შინაგან საქმეთა სამინისტროს დონაცია მომავალშიც გაგრძელდება.

The Ministry of Internal Affairs was awarded for "blood safety and regular support" with the certificate of appreciation. On the occasion of the Blood Donors World Day, within the framework of the campaign - "blood consolidates us all" - the awarding ceremony was held in L. Sakvarelidze National Center for Disease Control and Public Health.
Mr. Amiran Gamkrelidze, the General Director of the Center thanked the Ministry of Internal Affairs for regular support to blood donation campaign and awarded Mr. Levan Machavariani, the Deputy Director of the Patrol Police Department of the MIA with the certificate of appreciation.
The certificates of appreciation were awarded to the different units of the MIA, in particular: Patrol Police Department, Service Agency, N8 Division (Java-Oni) of the Border Police, Kvemo-Kartli Regional Division of the Security Police Department, Kvemo Kartli Emergency Situations Management Division of the Emergency Situations Management Agency of the MIA.
For the fourth year, hundreds of employees of the Ministry of Internal Affairs monthly donate blood for children suffering from leukemia. The Ministry cooperates with the “Blood Bank” of M. Iashvili Children's Central Hospital on a regular bases. The Ministry of Internal Affairs will continue donation of blood in the future.