შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის სამცხე-ჯავახეთის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა ნინოწმინდის სასაზღვრო გამშვებ პუნქტში ბულგარეთის სამი მოქალაქე: 1995 წელს დაბადებული საშო ტ, 1996 წელს დაბადებული გეორგ ა. და 1981 წ. დაბადებული რუსი კ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე დააკავეს.
სასაზღვრო კონტროლის გავლისას, დაკავებულებს სხეულზე წებოვანი ლენტით მიმაგრებული, 10 შეკვრად დაფასოებული, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება კოკაინი აღმოაჩნდათ. სამართალდამცველებმა მათი პირადი ჩხრეკისას 8,5 კგ ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 6,295 კგ კოკაინს შეიცავს. გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულებს ნარკოტიკული საშუალება სომხეთის რესპუბლიკიდან საქართველოში უკანონოდ შემოჰქონდათ. დადგინდა, რომ ამოღებული ნარკოტიკის ღირებულება 2 მილიონ 500 ათას დოლარს შეადგენს.
გამოძიება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 262-ე მუხლის მე-2 და მე-4 ნაწილებით).

The officers of Samtckhe-Javakheti Main Division of Patrol Police Department of MIA at Ninotsminda border crossing point detained three citizens of Bulgaria: Sashot T.(Dob 1995), Georg A.(Dob 1996), Rusi K.(Dob 1981) for smuggling of drugs in especially large quantities on the territory of Georgia.
Investigation established that detainees had 10 packages of cocaine drug which was fixed by adhesive tape on their bodies. During the personal search of detainees law enforcers have seized 8,5 kg of drug which according to the expertise contains 6,295 gr of Cocaine. Investigation also established that above mentioned drug was imported from Armenia and the price of which amounts to 2 500 000 USD.
Investigation is in progress on the fact of illegal smuggling of drugs in especially large quantities on the territory of Georgia by a prior consent of a group, Articles 262 II and IV parts of Criminal Code.