შინაგან საქმეთა მინისტრმა ვახტანგ გომელაურმა საავადმყოფოში მოინახულა 23 იანვარს ლიკანში მომხდარი ინციდენტის დროს დაჭრილი პოლიციელები. სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ბორჯომის რაიონული სამმართველოს უბნის ინსპექტორ-გამომძიებლები - გიორგი ბერუაშვილი და გიორგი მახარაშვილი, სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს, ფეხით პატრულირებისას, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევმა, ბორჯომში მცხოვრებმა, 1977 წელს დაბადებულმა შალვა აბულაძემ ცეცხლსასროლი იარაღიდან რამდენიმე გასროლით ორივე პოლიციელი დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. მინისტრი პოლიციელების ჯანმრთელობის მდგომარეობით დაინტერესდა და განაცხადა, რომ საჭიროების შემთხვევაში დაჭრილ სამართალდამცველებს მკურნალობა და ოპერაცია საზღვარგარეთ ჩაუტარდებათ. ვახტანგ გომელაური ასევე შეხვდა და გაესაუბრა დაჭრილი პოლიციელების ოჯახის წევრებს.
დაჭრილ პოლიციელებს გადაუდებელი სამედიცინო დახმარება ბორჯომის რაიონულ საავადმყოფოში ჩაუტარდათ, შემდეგ კი თბილისში გადაიყვანეს. ამჟამად ისინი აკადემიკოს ნ. ყიფშიძის სახელობის საუნივერსიტეტო კლინიკაში (ყოფილ რესპუბლიკურ საავადმყოფოში) გადიან მკურნალობას.

Minister of Internal Affairs Vakhtang Gomelauri visited police officers wounded during the incident which took place in Likani, on 23 January and are undergoing medical treatment at N. Kiphidze Central Clinic of Tbilici Medical Unevercity for now.
District inspector-investigators of Borjomi Police Division of MIA Samtckhe-Javakheti Regional Main Division -Giorgi Beruashvili and Giorgi Makharashvili were fulfilling their duties by foot. As soon as resident of Borjomi, several times convicted in the past -Shalva Abuladze (Dob 1977) saw the law enforcers, started shooting to the direction of policemen with a firearm and fled from the place of crime. They were rendered first medical aid at Borjomi regional hospital and transported to Tbilisi afterwards.
Minister got interested with health condition of wounded police officers and stated that in case of necessity they will undergo medical treatment and surgery abroad.
Vakhtang Gomelauri also met family members of wounded police officers. Wounded inspectors are undergoing medical treatment in the University Hospital of N. Kipshidze (former Republic Clinic).
At the moment law enforcers are holding intensive operative-searching activities in order to detain Shalva Abuladze.