შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს დამნაშავეთა სამყაროს წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1989 წელს დაბადებული დავით დ. თბილისში, სენაკის ქუჩაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დავით დ-ს საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, „ა-კა-ემ“-ის მოდელის არარეგისტრირებული ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, „მაკაროვის“ სისტემის 3 პისტოლეტი, კუსტარული წესით დამზადებული 1 რევოლვერი და 82 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.

The officers of the Division Combating Criminals of the Main Division Combating Organized Crime of the Central Criminal Police Department of the MIA as a result of the investigative activities carried out on the basis of operative information detained Davit D. (D.o.B.: 1989) in Tbilisi, Senaki street for illegal purchase and keeping of firearm and ammunition.
During the search of the house of Davit D. the law enforcers seized “AKM” model unregistered automatic firearm, “Makarov” system 3 pistols, 1 handmade revolver and 82 bullets. The detainee has already pleaded guilty.
The investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of firearm and ammunition (article 236, part II of the Criminal Code of Georgia).