შსს-ს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის და დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ლეიკემიით დაავადებული ბავშვების დასახმარებლად სისხლი გაიღეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო აქციაში „გაიღე სისხლი, გადაარჩინე სიცოცხლე“ უკვე მეოთხე წელია მონაწილეობს.
შს სამინისტროს ყველა დანაყოფის თანამშრომლები დაავადებული ბავშვებისთვის, „სისხლის ბანკის“ დახმარებით, საქართველოს რეგიონებში სისხლს რეგულარულად აბარებენ.
სამართალდამცველების აქციაში მონაწილეობის მიზანი ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის საჭირო სისხლისა და სისხლის კომპონენტების დეფიციტის შემცირებაა.

The employees of Shida Kartli Police Department and Security Police Department of the MIA donated blood to children suffering from leukemia disease.
The Ministry of Internal Affairs has been involved in the campaign –“Donate Blood, Save Life” for the fourth year.
Employees of various units of MIA regularly donate blood for children with the assistance of the bank of blood all across the country.
The law enforcers participate in the campaign with the aim to provide children suffering from leukemia disease with blood and to reduce blood components deficiency.